Tory wyścigowe zabawki

Twoja pociecha uwielbia motoryzację? Od zawsze lubi się bawić zabawkowymi samochodami? Chcesz, żeby Twoje dziecko mogło przeżywać niesamowitą frajdę? Szukasz odpowiedniego prezentu, jednak nie wiesz, na co się zdecydować? Dobrze, że tutaj jesteś, ponieważ dowiesz się, dlaczego warto kupić swojemu dziecku tor wyścigowy!

Niektóre osoby uważają, że kupowanie zabawek jest rozpieszczaniem dziecka i zazwyczaj nie służy niczemu. Tymczasem jest to opinia skrajnie oddalona od prawdy. Po prostu trzeba wiedzieć, że zabawki są obowiązkowym elementem życia dziecka, jednak nie tylko ze względu na dawanie frajdy, ale rozwój. Sam Albert Einstein mówił, że zabawa jest najbardziej podniosłą forma nauki i jest to prawdziwe stwierdzenie. Dlaczego? Dziecko poprzez zabawki jest w stanie poznawać świat. Na przykład uczy się rozpoznawania kolorów, poznaje różne faktury (np. przez dotykanie różnych pluszaków), poznaje podstawowe zasady fizyki (jak przedmiot wypuści się z rąk, to spadnie), ćwiczy logiczne myślenie (np. układanie puzzli) oraz zapamiętywanie (różnego rodzaju quizy), rozwija zmysł estetyczny i kreatywność (kolorowanki, zabawa klockami), ćwiczy sprawność manualną (majsterkowanie), rozwija fizycznie (jazda na rowerku) i wiele innych. Przykłady można podawać bez końca.

Dlaczego tory wyścigowe są tak atrakcyjne dla dzieci?

Tego typu zabawki są głównie uwielbiane przez chłopców, mimo że odchodzi się powoli od rozgraniczenia płciowego względem zabawek. Warto wiedzieć, że tory zabawkowe rozwijają wyobraźnię dzieci, które podczas zabawy mogą się poczuć niczym prawdziwi kierowcy rajdowi. Co więcej, ćwiczy się także sprawność manualna, ponieważ nawet pomijając konieczność bawienia się samochodzikami – tor trzeba wcześniej samodzielnie złożyć. Mało tego, można znaleźć produkty, które pozwalają na stworzenie toru w dowolny sposób, dlatego ćwiczona będzie w tym przypadku także kreatywność dziecka.

Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład tor wyścigowy Carrera. To typ torów, po których poruszają się małe samochodziki napędzane przez energię elektryczną. Po wyjęciu z pudełka tor należy złożyć. Zazwyczaj równolegle mogą startować dwa pojazdy. Dziecko będzie miało w swoich rękach kontroler, tak samo jego rywal, na przykład tata lub mama.

Warto również zwrócić uwagę na legendarne produkty marki Hot Wheels. Zabawki – tory wyścigowe tego producenta charakteryzują się ostrymi zakrętami, po których będą poruszały się samochody. Co więcej, w ofercie Hot Wheels znajdują się tysiące miniaturowych replik pojazdów, dlatego Twoja pociecha będzie mogła zwiększać swój asortyment i urozmaicać zabawę na torze wyścigowym. Podobnie jak w poprzednim przypadku – tor ten należy złożyć samodzielnie. Hot Wheels posiada bardzo bogatą ofertę, dlatego na pewno znajdziesz idealny produkt na prezent dla swojej pociechy. Kto wie, być może Twoje dziecko zostanie w przyszłości profesjonalnym kierowcą!