5 najbardziej luksusowych willi na świecie

willa

Najbogatsi ludzie na świecie żyją jak w bajce. Dzięki ogromnym zasobom finansowym mogą sobie pozwolić na spełnianie najbardziej wyszukanych zachcianek. Jedną z dziedzin, w jakich bogacze lubią między sobą konkurować, są wille, w których żyją. Ogromna powierzchnia działki, setki pokoi, wyposażenie na najwyższym poziomie, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, złoto i otoczenie domu jak z bajki – oni mogą sobie na to pozwolić. Współczesne pałace nie należą już do książąt, dzisiaj znajdują się w rękach najbogatszych ludzi na świecie. Jeśli interesują Cię projekty luksusowych willi i chcesz poznać 5 najdroższych i najbardziej luksusowych rezydencji na świecie, zachęcamy do lektury. Oto zestawienie pięciu najdroższych domów świata.

Antilia – bajkowy pałac za 1 mld dolarów (około 3,8 mld zł)

Antila – uważana za najdroższą posiadłość świata – znajduje się w posiadaniu Mukesha Ambaniego. Jest to najbogatszy obywatel Indii będący prezesem zarządu firmy Reliance. Wartość jego majątku wyceniana jest na 23 mld dolarów. Antilia położona jest w Mumbaju w dzielnicy Cumballa Hill. Z projektu tej luksusowej willi wynika, że całkowita powierzchnia budynku wynosi 37 161 metrów kwadratowych. Budynek ma 27 pięter. Na terenie posiadłości znajduje się parking na 168 samochodów, trzy lądowiska dla helikopterów, pokój ze sztucznym śniegiem, spa, świątynia hinduska, kilka ogrodów, basenów, siłownie, sale fitness, sale do jogi i inne sale sportowe oraz sala konferencyjna. Budynek wyposażony jest również kino i salę balową. Nad porządkiem w posiadłości czuwa codziennie ponad 600 osób.

Villa Leopolda – posiadłość z historią za 750 mln dolarów (około 3 mld zł)

Villa Leopolda to projekt luksusowej willi oparty na historycznym budynku. Posiadłość powstała w 1902 roku i należała do króla Belgii Leopolda II – stąd jej nazwa. Uważana jest nie tylko za jedną z najdroższych rezydencji na świecie, ale także z miejsce o ciekawej i niebywałej historii. Jest to niezwykła nieruchomość położona w bajkowej scenerii – otoczona lasami, położona na obszarze wynoszącym 72 843 metrów kwadratowych. Znajduje się w niej 19 sypialni z kominkami, boiska sportowe, tor do gry w kręgle, kino, basen, wielki ogród. W willi przechowywanych jest wiele zabytkowych dzieł sztuki, co nadaje jej wyjątkowy charakter.

Rutland Gaite Manson – niesamowity projekt luksusowej willi w Londynie (wartość 365 mln dolarów – 1,4 mld złotych)

Jest to nieruchomość, która w przeszłości była w posiadaniu księcia Arabii Saudyjskiej Sułtana bin Abdulaziz Al Saud, a także premiera Libii. Posiadłość znajduje się w doskonałej lokalizacji w Hyde Parku w Londynie. Na 5575 metrach kwadratowych znajduje się 45 ekskluzywnych sypialni, wielka kuchnia, basen w piwnicy, ogromny parking. Wszystkie łazienki ozdobione są złotem, srebrem, brązem i kosztownymi kamieniami. Dodatkowo szyby w budynku są kuloodporne. Wnętrza zostały zaprojektowane przez znanego fotografa Alberte Pinto.

Four Fairfield Found luksus za 250 mln dolarów (942 mln zł)

Jest to jedna z największych zamieszkałych posiadłości w USA. Znajduje się w Sagaponack w Nowym Jorku. Jak wszystkie projekty luksusowych willi, plan tej posiadłości zakłada dużą liczbę sypialni – w tym wypadku jest ich 29. Dodatkowo znajdują się tam dwa korty tenisowe, trzy korty do squasha, trzy baseny, boisko koszykarskie, kręgielnia, 28 luksusowych jadalni oraz 39 eleganckich łazienek. Budynek posiada włoską fasadę i ulokowany został na działce mierzącej 255 000 metrów kwadratowych. Zlokalizowany jest nieopodal Oceanu Atlantyckiego, co dodatkowo podnosi atrakcyjność całej nieruchomości.

Ellison Estate – Kalifornijski raj za 200 mln dolarów (754 mln zł)

Właścicielem nieruchomości jest właściciel Oracle Corporation, będący jednym z 10 najlepiej zarabiających ludzi na świecie. Posiadłość znajduje się w Woodside w Kalifornii. Składa się ona z 10 budynków wybudowanych na działce o powierzchni ponad 93 000 metrów kwadratowych. Elementem charakterystycznym jest tu sztuczne jezioro. Wśród budynków znajdują się herbaciarnia, łaźnia czy stajnia. Wnętrza urządzone zostały w stylu japońskim.

Projekty luksusowych willi różnią się między sobą wieloma rzeczami, łączą je jednak dwie cechy – przepych i luksus, o których zwykły zjadacz chleba może pomarzyć. Czasem można jednak poczytać i pooglądać takie posiadłości – może chociaż jeden element wystroju uda Ci się przenieść do swojego domu?