Jak szybko prasować ubrania? Sprawdzony sposób!

Prasowanie to jedna z tych czynności, których bardzo dużo osób nie lubi. Nic dziwnego, zazwyczaj prasowanie kojarzy się z wielkim stosem ubrań. I nie dość, że nie jest to najprzyjemniejsze zajęcie na świecie, to potrafi zajmować bardzo dużo czasu, a trzeba je wykonywać niemalże codziennie. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby przyśpieszyć proces prasowania.

Czas ma znaczenie

Najprostszy sposób na szybkie prasowanie, to prasowanie rzeczy, które jeszcze całkowicie nie wyschły. Oczywiście, trudno tu mówić o konkretnym czasie, jaki musi minąć od wywieszenia prania do jego prasowania. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, czy w miejscu, w którym wieszasz pranie, jest suche powietrze. Jeżeli tak jest, możesz prasować ubrania już po około godzinie. Jeśli, jednak w pomieszczeniu, w którym schnie pranie, jest bardzo wilgotno, możesz poczekać odrobinę dłużej. Jeżeli masz taką możliwość, to regularnie monitoruj wilgotność prania. Jeśli chcesz prasować szybko, absolutnie nigdy nie odkładaj prasowania na następny dzień.

Jakie masz żelazko?

Wiele osób zastanawiających się, jak szybko prasować, zapomina, że najważniejszym elementem w wykonywaniu tej czynności jest żelazko. Jeżeli chcesz prasować szybko, musisz zaopatrzyć się w dobry sprzęt. Żelazko, to urządzenie, które może służyć Ci przez długie lata, dlatego zdecydowanie nie warto na nim oszczędzać. Koniecznie zwróć uwagę na parametry swojego żelazka, aby dowiedzieć się, czy spełnia ona niezbędne wymagania. Wlewając do żelazka wodę, postaraj się, aby była ona odkamieniona, ponieważ w ten sposób, chronisz je przed niszczeniem. Zachowaj szczególną ostrożność, gdy prasujesz coś po raz pierwszy, aby przypadkiem nie przypalić żelazka. Pamiętaj również, aby raz na jakiś czas czyścić je dostosowanymi do tego preparatami. Dzięki temu będzie ono służyło Ci zdecydowanie dłużej.

Co prasujesz?

Warto pamiętać, że każdy element garderoby prasuje się w trochę inny sposób. Pamiętaj, że takie informacje zazwyczaj znajdziesz na metce znajdującej się na niemalże każdym rodzaju odzieży. Jeżeli chcesz prasować szybko, zawsze stosuj się do wytycznych tam napisanych. Aby prasować szybciej, należy dostosować temperaturę żelazka oraz jego program prasowania do danej rzeczy, Jednak proces ten może czasami trwać bardzo długo, dlatego jeżeli masz dużo rzeczy, to ułóż kolejkę rzeczy do prasowania. Jako pierwsze powinny być prasowane te rzeczy, które należy prasować w najniższej temperaturze, te, które potrzebują wyższych temperatur, powinny znaleźć się na samym końcu. Umożliwi Ci to zaoszczędzenie bardzo dużej ilości czasu, którą musiałabyś zmarnować na czekanie, aż żelazko nagrzeje się do odpowiedniej temperatury,

Gdzie prasujesz?

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na szybkość prasowania, jest to, na jakiej powierzchni pracujesz. Najlepiej byłoby, abyś prasowała na desce do prasowania, ponieważ umożliwia ona bardzo szybkie prasowanie. Pamiętaj, jednak aby dostosować jej wysokość do swojego wzrostu. Sprawi to, że prasowanie nie tylko będzie łatwiejsze, ale również i znacznie szybsze. O deskę do prasowania, również należy dbać. Jeżeli ta, na której prasujesz jest już stara, a nie chcesz kupować nowej, to koniecznie zaopatrz się w pokrowiec na deskę do prasowania. Obecnie możesz znaleźć je w niemalże każdym sklepie, we wielu ciekawych wzorach, a wystrój miejsca do prasowania, również ma wpływ na jego jakość.

Natomiast w podróży szczególnie dobrze sprawdzi się żelazko w płynie, do użycia którego nie potrzeba żadnego sprzętu, niezbędnego podczas tradycyjnego prasowania.

Jaką techniką prasujesz?

Wbrew pozorom, prasować można na bardzo wiele sposobów. Niektóre z metod są skuteczne i pozwalają na szybkie i efektywne prasowanie, inne zaś są żmudne i nie przynoszą zadowalających efektów. W internecie z pewnością znajdziesz wiele filmików instruktażowych, jak szybko prasować ubrania. Zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu, aby dokładnie zapoznać się z ich treścią. Dobrze by było, gdybyś znalazła trochę czasu, aby wypróbować różnych technik prasowania. Pomoże Ci to odnaleźć tę, która jest dla Ciebie najlepsza. Dzięki temu prasowanie stanie się bardzo przyjemnym i relaksującym zajęciem.