Na czym polega zabieg karboksyterapii?

skóra

Medycyna kosmetyczna oraz branża kosmetologiczna w ostatnich latach prężnie rozwijają się, dzięki pojawianiu się nowoczesnych technologii i zaawansowanych technicznie urządzeń. Na rynku coraz częściej słyszymy o innowacyjnych zabiegach, których celem jest pomoc kobietom w walce z ich kompleksami. Jedną z ciekawszych metod, która polecana jest przez kosmetologów, jak i zadowolone z wykonania kobiety, jest karboksyterapia. To innowacyjna metoda o szerokim spektrum działania, a jej sekretem jest terapeutyczne wykorzystanie znanego od setek lat dwutlenku węgla. Zabieg można zastosować na różne partie ciała, a także twarz, szyję i dekolt, co czyni go bardzo uniwersalnym. Co to jest karboksyterapia? Jak długo utrzymują się efekty?

Co to karboksyterapia?

Karboksyterapia jest nowoczesnym zabiegiem kosmetologicznym. Jej popularność wynika z widocznych efektów jej działania, które znacznie poprawiają wygląd skóry oraz pomagają zredukować nawet oporną tkankę tłuszczową. Zabieg karboksyterapii to uniwersalna, skuteczna metoda do walki z widocznymi niedoskonałościami skóry ciała i twarzy. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu dwutlenku węgla, który po wniknięciu do skóry mobilizuje ją do regeneracji i uruchomienia procesów naprawczych.

Na czym polega zabieg karboksyterapii? To metoda, która polega na wprowadzeniu pod skórę na opracowywanym obszarze dwutlenek węgla, dzięki specjalnemu urządzeniu. Po jego aplikacji dochodzi do natychmiastowego rozchodzenia się gazu w tkankach, czego efektem jest kontrolowane rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Dzięki takiemu działaniu komórki obecne w tkankach podskórnych stają się silnie odżywione, dotlenione i ukrwione, a tym samym wyglądają zdrowiej, młodziej i lepiej. Efektem karboksyterapii jest również lipoliza, czyli rozpad komórek tłuszczowych, które są bardzo podatne na działanie dwutlenku węgla. Aby zabieg przyniósł najlepsze efekty, warto umawiać się do renomowanych miejsc, które są polecane przez inne kobiety lub mężczyzn.

Jakie są efekty karboksyterapii? 

Karboksyterapia Kielce jest innowacyjnym zabiegiem, który pozwala na skuteczną walkę z defektami skóry. Pozytywne opinie o karboksyterapii sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na jej przeprowadzenie. Najlepsze efekty zabiegu widoczne są podczas podawania dwutlenku węgla na obszary ciała zajęte cellulitem lub rozstępami. Dodatkowo gaz jest niezwykle skuteczny podczas walki z tkanką tłuszczową oporną na spalanie tradycyjną metodą. Najważniejszymi efektami karboksyterapii są:

 • redukcja widocznych cieni pod oczami,
 • minimalizowanie widoczności rozszerzonych naczynek,
 • usuwanie blizn potrądzikowych,
 • rozjaśniane przebarwień o różnym pochodzeniu,
 • pomoc w walce z łuszczycą,
 • spłycanie widocznych zmarszczek,
 • przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej,
 • hamowanie wypadania włosów i pobudzenie mieszków do produkcji nowych,
 • poprawa owalu twarzy,
 • minimalizowanie widoczności cellulitu i rozstępów,
 • poprawa nawilżenia i odżywienia skóry twarzy i ciała. 

Jak często wykonuje się karboksyterapię? Częstotliwość zabiegu należy dopasować do swoich osobistych preferencji oraz wielkości posiadanego problemu skórnego. Powodzenie podania dwutlenku węgla jest zależne od wielu czynników, takich jak wiek osoby czy prowadzony styl życia. Wiele kobiet zastanawia się, kiedy efekty karboksyterapii staną się widoczne. Zmiany na skórze ciała i twarzy widoczne są już po wykonaniu pierwszego zabiegu, niemniej jednak najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu całej serii.

Karboksyterapia jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, który dedykowany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku. Jego skuteczność jest bardzo wysoka, a najważniejszymi przeciwwskazaniami do jej wykonania jest ciąża, choroby serca oraz aktywne nowotwory. Dodatkowo, do jego wykonania nie wymaga się żadnego przygotowania, a powrót do wykonywania swoich obowiązków i zadań jest możliwy już po jego zakończeniu.