Internet światłowodowy w Kaliszu – zalety

Szybki i stabilny Internet jest praktycznie niezbędny do funkcjonowania w dzisiejszych czasach. Dzięki niemu mamy możliwość załatwiania coraz większej ilości spraw zdalnie, co kiedyś było nie możliwe. Technologią, która obecnie zapewnia najlepsze łącze internetowe jest światłowód. Czym on dokładnie jest oraz jakie są jego zalety?

Internet światłowodowy – co to takiego?

Internet światłowodowy jest technologią, która opiera się na przesyłaniu danych za pomocą tzw. światłowodów. Światłowód to specjalny kabel wykonany z tworzywa sztucznego, który przesyła informacje w formie impulsów świetlnych z prędkością światła. Stanowią one fundament nowoczesnego Internetu i są stosowane m.in. w przesyłaniu danych pomiędzy kontynentami.

Zalety Internetu światłowodowego

  • Stabilność – łącze internetowe wykorzystujące światłowód jest dużo stabilniejsze od łącz bezprzewodowych, lub też opierających się na miedzianych kablach. Wynika to z odporności na wszelkie zakłócenia. Kable miedziane podatne są na zakłócenia elektromagnetyczne, a z kolei Internet bezprzewodowy na warunki atmosferyczne, lub też przeszkody w postaci ścian oraz innych obiektów. Światłowód nie ma takich problemów, co stanowi jego olbrzymią zaletę.
  • Prędkość – Internet światłowodowy wyróżnia się niesamowitą prędkością oraz przepustowością łącza. Wybierając to rozwiązanie, możesz być pewien, że nawet przy kilku osobach intensywnie korzystających z Internetu w tym samym czasie światłowód w dalszym ciągu będzie umożliwiał swobodne korzystanie z łącza. W kontekście wyboru konkretnej oferty warto zwrócić uwagę czy uwzględnia ona tzw. łącze symetryczne. W skrócie oznacza to, że prędkość wysyłania danych jest taka sama jak prędkość ich pobierania, co przydaje się przede wszystkim w profesjonalnych zastosowaniach, ale i nie tylko.

Jaki Internet światłowodowy w Kaliszu wybrać?

Choć na rynku pojawia się coraz więcej interesujących technologii, to z racji swoich parametrów Internet światłowodowy stanowi najbardziej atrakcyjny wybór. Porównując poszczególne oferty łącza światłowodowego w Kaliszu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Są to np.:

  • prędkość Internetu – w zależności od oferty może ona znacznie się różnić. Koniecznie zwróć uwagę na ten parametr planując instalację światłowodu w swoim mieszkaniu lub domu. Pamiętaj również, że na komfort korzystania z Internetu ma wpływ także prędkość wysyłania danych, a nie tylko pobierania. Obecnie łącza światłowodowe oferują prędkość do 1 Gb/s, co jest w zupełności wystarczające nawet dla dużej rodziny.
  • zasięg – to kluczowa kwestia przy instalacji Internetu światłowodowego. Jeżeli kabel światłowodowy nie został poprowadzony wcześniej do bloku mieszkalnego lub pod ulicą przy której stoi dom, to instalacja może okazać się niemożliwa, a w najlepszym wypadku kosztowna. Warto postawić na usługodawcę, który dba o szeroki zasięg swoich usług. Analizując możliwość doprowadzenia światłowodu do konkretnego miejsca, najlepiej bezpośrednio skontaktować się z usługodawcą.
  • cena  – jako, że rynek telekomunikacyjny jest rynkiem dojrzałym oraz konkurencyjnym, to dzięki temu stwarza on możliwość przebierania w ofertach poszczególnych usługodawców. Jest to dla Ciebie bardzo korzystna sytuacja, ponieważ możesz wybrać ofertę dobrego Internetu w najlepszej możliwej cenie.
  • opłaty dodatkowe – instalacja światłowodu często wiąże się z koniecznością przeciągnięcia go pod ulicą lub też do bloku, a następnie do mieszkania. Istotne stają się wówczas wszelkie opłaty dodatkowe. Przed zamówieniem takiego Internetu upewnij się, że jesteś świadom wszystkich kosztów z tym związanych i wybierz ofertę, która takich kosztów ma najmniej.

Jakiego usługodawcę wybrać?

Choć wiele firm posiada w swojej ofercie Internet światłowodowy, to na ich tle zdecydowanie wyróżnia się Netia. Oferta światłowodowa Netii charakteryzuje się wysoką prędkością, niską ceną, dużym zasięgiem oraz minimum formalności. Światłowód Netii w Kaliszu to sposób, aby uzyskać szybki, stabilny oraz tani Internet. Więcej szczegółów o ofercie, a także zasięg światłowodów tego producenta znajdziesz tutaj!