Jak uchronić hulajnogę przed kradzieżą?

Hulajnogi elektryczne cieszą się ogromną popularnością. Na ulicach polskich miast zauważyć można coraz więcej osób poruszających się właśnie na tym urządzeniu. Korzystanie z hulajnogi elektrycznej wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze, eliminuje to konieczność stania w korkach. Po drugie, poruszając się na hulajnodze, dba się o środowisko. Urządzenie to nie emituje bowiem żadnych szkodliwych substancji. Pamiętać jednak trzeba, że hulajnoga ze względu na niewielką wagę i rozmiar, może zostać niestety skradziona. Dlatego pozostawiając gdzieś urządzenie zawsze, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Jak zrobić to skutecznie?

Zastosowanie nowoczesnego łańcucha

Jednym ze sposobów zabezpieczenia hulajnogi elektrycznej przed kradzieżą jest zastosowanie nowoczesnego łańcucha. Najczęściej taki łańcuch wyposażony jest w materiałową lub gumową osłonę. Dzięki temu nie ma obawy, że łańcuch mógłby zarysować lakier na hulajnodze. Zaletą łańcuchów jest ich optymalna długość. Pozwala na bezproblemowe oplecenie ramy łańcuchem i przypięcie do wybranego obiektu. Dostępne dziś na rynku łańcuchy są niezwykle trwałe. Dzięki temu ich przecięcie przez ewentualnego złodzieja jest niemal niemożliwe.

Zapięcie do hulajnogi elektrycznej

Innym rodzajem zabezpieczenia hulajnogi jest zastosowanie odpowiedniego zapięcia. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza zapięcie u-lock. Jest mocne i lekkie. Mała waga sprawia, że nie stanowi ono żadnego problemu w transporcie. Co ważne, zapięcie wykonane jest z niezwykle trwałych materiałów. Dzięki temu ciężko jest je w jakikolwiek sposób uszkodzić. To skuteczna bariera dla złodzieja. Ważne jednak, aby takie zapięcie zakupić od sprawdzonego producenta. Można mieć wówczas pewność co do jego jakości. Mowa tu przede wszystkim o jakości i solidności zamka.

Zabezpieczenie hulajnogi za pomocą linki

Dobrym zabezpieczeniem hulajnogi elektrycznej przed kradzieżą może być także tradycyjna linka. Można ją stosować zwłaszcza w sytuacji, w której hulajnogę pozostawia się tylko na krótką chwilę. Linka jest dość długa. Dzięki temu hulajnogę przypiąć można do niemal każdego obiektu. Jej zajętą jest to, iż przypiąć nią hulajnogę można bardzo szybko. Dodatkowo jest lekka, co ułatwia jej przewożenie. Jej cena nie jest też wysoka. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli chce się pozostawić gdzieś hulajnogę na dłuższy czas, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zapięcie do hulajnogi lub łańcuch. Jeśli bowiem złodziej wyposażony będzie w odpowiednie narzędzia, to niestety może poradzić sobie z zabezpieczeniem, jakim jest tradycyjna linka.

Lokalizator hulajnogi elektrycznej

Niestety, ale kradzież hulajnogi elektrycznej zawsze może się zdarzyć. Warto być na taką ewentualność gotowym. Dobrym rozwiązaniem będzie tu zastosowanie lokalizatora hulajnogi elektrycznej. Jest to bardzo małe urządzenie z kartą SIM, które praktycznie jest niezauważalne dla złodzieja. Lokalizator można umieścić w dowolnym miejscu. Ważne, aby przyczepiony był solidnie, tak aby nie odpadł podczas jazdy. Musi być to oczywiście również miejsce niewidoczne dla ewentualnego złodzieja. W przypadku kradzieży hulajnogi, lokalizator poda miejsce jej położenia. Taka informacja pomoże szybko odzyskać skradziony pojazd. Warto podkreślić, że lokalizator umożliwia także określenie strefy, po opuszczeniu której urządzenie poinformuje właściciela. Dzięki temu ten może dowiedzieć się o kradzieży szybciej, niż sam by ją zauważył.

Hulajnoga elektryczna to nowoczesne, praktyczne i przydatne urządzenie. Dodatkowo nie jest ona tania. Warto zatem pamiętać, aby zawsze ją odpowiednio zabezpieczać. Jeśli zadba się właściwie o jej bezpieczeństwo, to ryzyko kradzieży ograniczy się do zupełnego minimum. Szczególnie polecić można jednoczesne stosowanie zapięcia do hulajnogi oraz lokalizatora. Mając tak zabezpieczoną hulajnogę, można spać spokojnie. Ryzyko kradzieży i utraty pojazdu jest przy takim połączeniu praktycznie niemożliwe. Lepiej jest wcześniej zainwestować w skuteczne zabezpieczenie, niż później tego żałować.