Jakie rolety do kuchni?

kuchnia

Rolety w naszych domach mają zarówno charakter funkcjonalny, jak i ozdobny. Muszą spełniać określone wymagania, aby korzystanie z nich nie było utrapieniem, ale powinny także dobrze komponować się z otaczającymi meblami i dodatkami. Wybór nie jest łatwy, zwłaszcza gdy do gry wkracza tak specyficzne pomieszczenie jak kuchnia, w której łatwo o zabrudzenia czy intensywne zapachy. Czym kierować się podczas wyboru rolet do kuchni? Oto kilka wskazówek!

Jakie rolety do kuchni?

Rolety dostępne na rynku można podzielić na przynajmniej kilka kategorii, z czego najpopularniejsze są: rolety rzymskie, rolety dzień-noc i rolety termoizolacyjne. Ogromną zaletą tych pierwszych jest sposób, w jaki się zwijają. Estetyczna, luźna harmonijka, którą można zatrzymać na dowolnej wysokości, nie tylko chroni przed światłem, ale także stanowi element dekoracyjny domu. 

Rolety dzień-noc to z kolei doskonałe rozwiązanie do mieszkań usytuowanych na parterze lub w sytuacji, gdy nasze okna wychodzą np. na okna sąsiadów. Z jednej strony ochronią Twoje wnętrze przed niechcianymi spojrzeniami, z drugiej wpuszczą do środka naturalne światło.

Termoizolacyjne rolety to natomiast doskonałe rozwiązanie w kuchniach narażonych na intensywne promieniowanie słoneczne. Jeśli nie chcesz, aby Twoja kuchnia zmieniła się w małe piekiełko – te rolety sprawdzą się doskonale. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny model rolet, zastanów się, jaka ich cecha jest najbardziej potrzebna w Twojej kuchni.

Rolety do kuchni – jakie materiały sprawdzą się najlepiej?

Drugą bardzo ważną kwestią jest materiał, z jakiego roleta zostanie wykonana. Kuchnia to specyficzne miejsce, gdzie nietrudno o dużą wilgotność i zabrudzenia. Naturalne materiały mogą niestety okazać się trudniejsze w utrzymaniu czystości niż poliestrowe odpowiedniki. Rolety bawełniane są także lepszą pożywką dla grzybów czy bakterii, dlatego nie sprawdzą się w kuchniach, gdzie nie ma doskonałej wentylacji. 

Wybierając materiał, z jakiego będą Twoje rolety do kuchni, zadbaj, aby był gładki – taki czyści się zdecydowanie przyjemniej. W miarę możliwości, przed zakupem, sprawdź również, czy materiał nie odbarwia się przy dużej wilgotności.

Jakie rolety do białej kuchni?

Kuchnie bardzo często urządzone są w bieli lub innych jasnych kolorach. Niestety, takie kolory rzadko kiedy hamują promienie słoneczne. Jakie rolety wybrać w takiej sytuacji? Możesz wybrać jasne rolety, ale stworzone z grubszego materiału, ale możesz także pobawić się kolorem! Może to właśnie roleta zostanie pięknym akcentem kolorystycznym w Twoim białym wnętrzu? Jeśli to nie jest rozwianie dla Twojej kuchni, to może postawisz na podwójne zabezpieczenie przed słońcem? Wiele rolet doskonale wygląda w towarzystwie zasłon. Takie rozwiązania najlepiej sprawdzać na żywo. Sprawdź, gdzie w Twoim mieście znajduje się sklep z roletami, wpisując w wyszukiwarkę np. rolety w Gorzowie, a następnie udaj się tam z jasno określonymi wymaganiami. Próbki materiałów i dostępna paleta kolorystyczna z pewnością pomogą Ci podjąć właściwą decyzję!