Gry CzuCzu

Szukasz sposobu, dzięki któremu wspomożesz rozwój swojego dziecka? Chcesz, żeby Twoja pociecha szybko się uczyła? Pragniesz połączyć ową naukę ze świetną zabawą? Powinieneś więc przemyśleć skorzystanie z oferty firmy CzuCzu, która tworzy wysokiej jakości gry i zabawy dla najmłodszych i łączy je jedno – walory edukacyjne!

Zapewne każdy rodzic wie, jak szybko najmłodsi chłoną wiedzę. Sprawia to, że należy im dostarczać coraz to nowszych bodźców, dzięki czemu nie tylko poznają świat szybciej, ale będą się świetnie bawić. Zabawy i gry CzuCzu dla dzieci występują zazwyczaj w postaci książeczek, quizów oraz puzzli. Dotyczą wielu zagadnień, począwszy od rozróżniania kształtów, przez nazywanie przedmiotów, po ciekawe zagadki logiczne.

Jakie zabawy i gry CzuCzu będą dobrym wyborem dla Twojej pociechy?

Warto wziąć pod uwagę na przykład Zgaduj z CzuCzu. Jest to seria quizów, które znacznie wpływają na rozwój samodzielnego i logicznego myślenia, a także ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację i pamięć! Zagadki są dostępne w czterech wersjach – dla dzieci w wieku 2-3 lat, 3-4, 4-5 oraz 5-6. Każdy zestaw zawiera 150 zagadek. Zabawa jest bardzo prosta. Dla przykładu – na jednym obrazku znajdują się 4 owoce: banan, truskawka, jabłko i pomarańcza, natomiast pod grafikami widnieje pytanie „Gdzie jest banan?”. Zadaniem dziecka jest wskazanie odpowiedniego obrazka. Pociecha może się także bawić samodzielnie, ponieważ zestawy posiadają także odpowiedzi. Warto jednak być obecnym podczas zabawy z najmłodszymi, ponieważ wspólna zabawa wpływa na samopoczucie i prawidłowy rozwój dziecka.

Innym dobrym wyborem będą gry CzuCzu – pociągi. Omawiany produkt występuje w postaci puzzli, których celem jest nauczenie dziecka alfabetu. Każdy z elementów zestawu posiada nadruk lokomotywy, która w którymś miejscu posiada literę. Zadaniem pociechy będzie więc ułożenie puzzli w ten sposób, żeby alfabet został ułożony po kolei. Gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzech lat. Puzzle ćwiczą spostrzegawczość, wyobraźnię, rozwijają motorykę, a także uczą liter oraz kolejności alfabetycznej. Dobrym sposobem na urozmaicenie zabawy jest poproszenie dziecka o nazwanie jakiegoś elementu danej części lokomotywy, który zaczyna się na tę literę, której podobizna znajduje się na grafice.

Dla dzieci powyżej drugiego roku życia dobrym prezentem okaże się gra w przeciwieństwa. Składa się ona z 20 elementów i opiera swoje działanie na istocie puzzli. Celem dziecka będzie uzyskanie dziesięciu par. Dla przykładu, mając trzy obrazki: lwa, chmurkę deszczową oraz słońce – pociecha będzie musiała wybrać chmurkę i połączyć z pełnym słońcem, ponieważ są przeciwieństwem. W zabawie pomogą kolorowe tła puzzli. Dzięki temu produktowi Twoje dziecko będzie chciało poznawać nowe słowa, będzie ćwiczyło logiczne myślenie i kojarzenie faktów. Zwiększy się także motoryka oraz precyzja dziecka. Co więcej, producent do zestawu dołącza również kolorowankę, a więc ćwiczony będzie także zmysł estetyczny i dokładność.