Koniki bujane dla dzieci

Chcesz sprawić swojej pociesze wyjątkowy prezent? Szukasz rozwiązania, które pozwoli dziecku poprawnie się rozwijać, a przy tym zapewni fenomenalną frajdę? Świetnym wyborem będą koniki bujane dla dzieci, które od setek lat bawią najmłodszych. Prawdopodobnie sam miałeś okazję się nimi bawić!

Warto wiedzieć, że koń bujany drewniany był znany w takiej samej postaci jak dzisiaj – jeszcze w XVII wieku! Co więcej, według niektórych źródeł koń bujany w nieco innej formie miał swoje miejsce w starożytnej Grecji, czego można dowiedzieć się czytając np. Horacego. W Europie koniki bujane dla dzieci stały się bardzo popularne dopiero w XIX wieku. Rzemieślnicy, którzy je wykonywali najczęściej ozdabiali je w taki sposób, by zabawki przypominały konie rycerskie, jak można się więc domyślić, zazwyczaj w ozdabiane zabawki zaopatrywały się rodziny zamożne. Później rozpoczęto masową produkcję. W ramach ciekawostki można wspomnieć, że największy koń bujany ma 2,3 m wysokości i waży 544 kg oraz pozwala na zabawę czterem dorosłym osobom. Natomiast największą nieruchomą repliką konia bujanego jest Australijski Big Rocking Horse, który jest wysoki na 18 metrów i waży ponad 25 ton!

Koniki bujane dostępne obecnie różnią się jednak odrobinę od tych znanych przed laty. Co prawda nadal można spotkać się ze stricte drewnianymi egzemplarzami, jednak teraz bardzo popularne są koniki bujane dla dzieci, które posiadają obicie i są wypełnione miękkim tworzywem, dzięki czemu są zwyczajnie wygodniejsze dla najmłodszych. Co więcej, niektóre modele posiadają różne ciekawe funkcje, takie jak na przykład odgrywanie wesołych piosenek, a także uczenie dzieci liter oraz cyfr, odgłosów zwierząt i wiele innych.

Tańszym rozwiązaniem jest konik bujany plastikowy. Być może nie jest to najbardziej atrakcyjny wizualnie wyrób, jednak pozwala na tę samą zabawę, co w przypadku innych modeli. Jest to również dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy zdają sobie sprawę z tego, że ich pociecha bardzo szybko nudzi się zabawkami, dlatego nie warto będzie inwestować w konia bujanego, który przestanie być użyteczny po kilku dniach lub tygodniu. Dobrym wyborem będzie na przykład konik bujany Little Tikes. Produkty tej firmy są bezpieczne dla dzieci i posiadają atrakcyjny wygląd, mimo tego, że nie stworzono ich z drewna.

Dobrze wiedzieć, że koniki bujane dla dzieci są dobrym sposobem na wspomożenie rozwoju najmłodszych. Dlaczego? Przede wszystkim dziecko będzie musiało nauczyć się samodzielnie wspinać na tę zabawkę. Co więcej, będzie ono ćwiczyło również równowagę, ponieważ koń będzie przecież w ruchu. Ułatwią to uchwyty przy główce zabawki. Ponadto, koniki bujane dla dzieci są dobrym sposobem na to, by maluch zażył odrobinę ruchu, który jest konieczny do poprawnego rozwoju. Warto jednak pamiętać, że w przypadku bardzo małych dzieci potrzebny będzie nadzór rodzica, ponieważ przez nieuwagę dziecko może spaść z zabawki i zrobić sobie krzywdę, co może się skończyć niechęcią do dalszej zabawy.

Zobacz najlepsze wózki spacerowe na Terdeals.com