Eko apartamenty – jakie korzyści przynoszą innowacyjne rozwiązania?

apartament

W dużych aglomeracjach miejskich nowe inwestycje budowlane mnożą się, jak grzyby po deszczu. Tej branży wydaje się nie być straszne w zasadzie żadne kryzysy i załamania gospodarcze. Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane eko inwestycje? O co w tym chodzi i co wspólnego ma deweloperka z naturą? O tym właśnie opowiemy w poniższym artykule.  

Eko apartamenty – jakie korzyści?

Bycie eko to nie tylko moda, ale i konieczność. Zasoby naszej planety kurczą się w zastraszającym tempie, a my nie mamy do dyspozycji tzw. planety B. Jeżeli zatem los Ziemi nie jest Ci obojętny, a planujesz właśnie zakup nowego mieszkania lub domu, postaw na eko inwestycję. Eko, czyli jaką? Taką, która maksymalnie ogranicza drenowanie zasobów naturalnych i stawia na szeroko pojęty recycling. Zatem korzyści będą odczuwalne nie tylko dla Ciebie, ale i dla środowiska. Eko inwestycje są już standardem w Europie, dlatego najwyższą pora, aby i Polska dołączyła do tego grona. 

Eko apartamenty to nie tylko standardowa zieleń wokół budynków. To racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych w odpowiedzi na potrzeby mieszkaniowe ludzi. Nie musisz już stawać przed odwiecznym dylematem: dom pod miastem czy mieszkanie w mieście i ewentualnie domek letniskowy. Eko apartament łączy te dwa alternatywy w jedną ofertę! Na terenie eko inwestycji znajdziesz nie tylko miejsce na spacery z Twoim pupilem, ale także domki dla owadów czy karmiki dla ptaków. Dzięki temu zieleń wokół budynków jest utrzymywana w zgodzie z naturą, czyli z ograniczeniem sztucznego zapylania i nasadzeń roślinnych. 

Eko apartamenty – opłacalna inwestycja

Dlaczego eko apartamenty są opłacalną inwestycją? Ponieważ ich budowa wiąże się z pełną automatyzacją w technologii smart home. Co to oznacza dla Ciebie? Między innymi automatyczną regulację temperatury w pomieszczeniach, co znacznie ograniczy zużycie energii. To także czujniki ruchu i światła. Dzięki temu punkty świetlne włączają się tylko tam, gdzie są potrzebne, a Ty nie musisz zastanawiać się, czy na piętrze pali się akurat światło. Z kolei automatyczna klimatyzacja schłodzi apartament przed Twoim powrotem z pracy. Taki mechanizm oszczędza mnóstwo energii elektrycznej. Samodzielne ustawienie klimatyzacji na najniższej wydajności przez cały dzień, nie wpłynie zbyt korzystnie na Twój rachunek za energię elektryczną.

Zdarza Ci się zasnąć przed telewizorem? A może chcesz się budzić przy dźwiękach Twojej ulubionej muzyki? Proszę bardzo! Inteligentny system, czyli smart home wyłączy telewizor na Ciebie, a rano włączy Twoją ulubioną muzykę. Twoja ulubiona kawa może czekać na Ciebie w kuchni o poranku. 

Eko apartamenty – zalety

Podwyżki opłat za energię okazały się bolesne nie tylko dla przedsiębiorców. Także prywatni konsumenci odczuli w portfelu większe rachunki za prąd czy gaz. Czy można coś z tym zrobić, poza oczywiście racjonalnym użytkowaniem urządzeń domowych? W przypadku eko inwestycji jak najbardziej tak. Tego typu apartamenty są wyposażone m.in. w: 

  • instalacje fotowoltaiczne umiejscowione na dachach budynków; 
  • własne pompy ciepła; 
  • urządzenia do odzyskiwania wody z opadów atmosferycznych. 

Powyższe udogodnienia mają realny wpływ na koszty utrzymania Twojego gospodarstwa domowego. Pozwalają Ci zaoszczędzić bez rezygnacji z ulubionych bądź koniecznych aktywności w Twoim domu. Możesz bez obaw zrelaksować się, biorąc gorącą kąpiel czy spędzić cały weekend na przygotowywaniu ulubionych potraw. To także możliwość ekologicznego i oszczędnego nawadniania terenów zielonych wokół inwestycji. Dzięki temu rabaty i zielone skwery będą cieszyć oczy mieszkańców od wiosny do późnej jesieni. Dowiedz się więcej na stronie: https://moeko.pl/eko-apartamenty/wielun-kosynierow/.

To wszystko w połączeniu z automatycznym sterowaniem Twoim domem, pozwala Ci nie tylko przenieść się naprawdę do XXI wieku, ale także znacząco podniesie Twój dotychczasowy komfort życia. Jak zatem widzisz, luksus jest dostępny na wyciągnięcie ręki praktycznie dla każdego. Wbrew pozorom obecnie luksus to szacunek dla środowiska naturalnego oraz poszanowanie jego zasobów, a nie wydawanie bajońskich sum na wystawne życie.