Jakie rodzaje odzieży można oddawać do pralni?

pralnia

Kupując nowe ubrania, szczególną uwagę należy zwracać na oznaczenia, które znajdują się na ich metkach. Stosowanie się do zaleceń producenta pozwoli zachować piękny wygląd danego elementu garderoby przez wiele lat. O ile klasyczne bawełniane koszulki czy jeansy nie zniszczą się podczas tradycyjnego prania, to kaszmirowe swetry, wełniane płaszcze czy balowe suknie z tiulu po wyjęciu z pralki mogą wyglądać o wiele gorzej. Niemal każdy posiada w swojej szafie element ubioru, który wymaga wyjątkowego traktowania.

Pralnia, Praga Południe – jakie ubrania należy tam wyprać?

Ubrania, których nie nosisz na co dzień, a zakładasz jedynie na specjalne okazje, np. marynarki, spodnie od garnituru, wieczorowe suknie czy plisowane spódnice, wymagają zdecydowanie delikatniejszego prania niż to, które wykonujesz przy użyciu pralki. W sytuacji, gdy zdecydujesz się wykorzystać to urządzenie, istnieje ryzyko, że z bębna wyjmiesz ubrania uszkodzone czy o utraconym fasonie. A wtedy niemożliwe będzie ponowne nadanie im eleganckiej formy.

Futra, eleganckie płaszcze czy puchowe kurtki także wymagają specjalnego traktowania. Ich delikatne materiały nie są przystosowane do prania w pralce, ponieważ mogą ulec znacznym zniszczeniom. Istnieje ryzyko, że po wypraniu w pralce tkanina, z której zostało wykonane dane okrycie, stanie się mniej przyjemna w dotyku i zacznie gorzej wyglądać.

Nie tylko ubrania z oznaczeniem o praniu chemicznym należy zanosić do pralni, ale także te elementy garderoby, które posiadają zabrudzenia trudne do samodzielnego usunięcia. Szorowanie czy traktowanie ich rozmaitymi środkami czyszczącymi może doprowadzić do ich zniszczenia. Specjaliści za sprawą posiadanej przez siebie wiedzy i rozległego doświadczenia dobiera optymalne metody czyszczenia, które zapewnią ubraniom piękny wygląd i bezpieczne usunięcie wszelkich plam.

Części materiałów nie można prać z wykorzystaniem wody. Są to np. aksamit, jedwab, wełna, welwet, tiul, a także naturalna skóra. Profesjonalne pralnie w swoim wyposażeniu posiadają narzędzia, które pozwalają na dokładne wyczyszczenie takiej odzieży bez konieczności zastosowania wody.

Pralnia, Praga Południe – dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Aby Twoje ubrania zawsze wyglądały jak nowe, a materiały, z których zostały wykonane, były miłe w dotyku, należy przede wszystkim korzystać z zaleceń producenta umieszczonych na metkach. Elementy garderoby zawierające informację o praniu chemicznym bądź zakazie wkładania ich do pralki należy zawsze oddawać do pralni. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji związanych z trwałym zniszczeniem Twoich ulubionych ubrań.

Wybieraj sprawdzone pralnie, których pracownicy z zaangażowaniem wykonują każde zlecenie i posiadają szeroką wiedzę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dobierają najkorzystniejsze rozwiązania dla powierzonej im garderoby. Preparaty, którymi dysponuje profesjonalna pralnia chemiczna, gwarantują doskonałe usuwanie plam oraz nieinwazyjne odświeżanie odzieży.

Decydując się na oddanie swoich ubrań w ręce specjalistów, zapewnisz sobie sporą oszczędność czasu. Nie musisz także martwić się o dobór odpowiedniego preparatu piorącego czy narażać dłoni na zniszczenie za sprawą ręcznego prania.