Wózek dla trojaczków – na co zwrócić uwagę?

Opieka nad trójką maluchów nie jest łatwa. Aby móc sprawie radzić sobie z codziennym obowiązkami, konieczne jest odpowiednie wyposażenie. W tym przypadku mowa o wózku, który pozwoli na komfortowe przewożenie nawet trojaczków. Ważne, aby spacer z trojaczkami był przyjemnością, a nie udręką. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego wózka. Postawić należy na rozwiązanie wygodne i funkcjonalne. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając wózek dla trójki pociech?

Wózek dla trojaczków

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wózków, służących do przewożenia trojaczków. Różnią się różnymi możliwościami, funkcjami, ustawieniami oraz dodatkowymi akcesoriami. Głównie wyróżnić można kilka modeli takich wózków. Mowa tu o:

  • wózkach typu gondola (służą do przewożenia trojaczków do 6 miesiąca życia),
  • wózkach typu spacerówka (służą do przewożeni trojaczków od 6 miesiąca do 3 roku życia),
  • wózkach wielofunkcyjnych (możesz je dostosować wraz z rozwojem dzieci).

Oprócz wieku dzieci, wybierając wózek, pod uwagę wziąć należy również takie elementy jak to, gdzie wózek będzie przechowywany oraz gdzie najczęściej będziecie wychodzić się na spacery.

Wózki typu gondola

Wózki typu gondole to inaczej wózki głębokie. To klasyczny rodzaj wózka, który zawsze wybiera się jako pierwszy. Warto jednak wiedzieć, że gondole do przewożenia trojaczków występują w kilku modelach. Przede wszystkim są to wózki typu side-by-side oraz wózki typu tandem. W przypadku wózków side-by-side dzieci usadowione są jedno koło drugiego. To wygodne rozwiązanie, ponieważ rodzić widzi wszystkie dzieci jednocześnie. Wybierając ten model wózka, uwagę zwrócić należy na to, aby wózek był odpowiednio obszerny. Ważne jest bowiem, aby dzieci miały zapewnioną swobodę ruchów. Model tandem wygląda nieco inaczej. W tym rozwiązaniu najczęściej dwie gondole są obok siebie, a jedna znajduje się przed nimi.

Wózki typu spacerówka

Jak wspomniano, wózki spacerowe dla trojaczków przeznaczone są dla nieco starszych dzieci. Przede wszystkim chodzi tu o maluchy, które potrafią już siedzieć. Wózki spacerowe dostępne są w kilku wariantach. Pierwszy wariant to wózek, w którym trzy siedziska ułożone są obok siebie. Jest to zatem rozwiązanie podobne jak w przypadku gondoli side-by-side. Drugi wariant to wózek, w którym trzy siedziska ułożone są jedno za drugim. Trzeci wariant to wózek, w którym dwa siedziska znajdują się obok siebie, a trzecie znajduje się przed nimi. A czwarty wariant to wózek, w którym dwa siedziska znajdują się obok siebie, a trzecie znajduje się za nimi. Takie rozwiązania przypominają wózek typu tandem. Jaki wariant wózka wybrać? To przede wszystkim zależy od potrzeb rodziców. Pamiętać trzeba, że w przypadku wariantu side-by-side siedziska mogą być nieco węższe w porównaniu z pozostałymi wariantami.

Wózki wielofunkcyjne dla trojaczków

Można powiedzieć, iż wózki wielofunkcyjne stanowią pewnego rodzaju połączenie gondoli i spacerówki. Wózki wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje to, iż wózek taki można wykorzystać przy wielu okazjach. W jednym zestawie takiego wózka znajdują się trzy gondole, trzy spacerówki oraz trzy foteli samochodowe. Można zatem dobierać odpowiednie siedziska pod konkretne potrzeby. Co ważne, montaż każdego siedziska odbywa się szybko i łatwo. Istotne jest również to, iż oparcia w wózkach wielofunkcyjnych posiadają regulację indywidualną dla każdego dziecka. Oznacza to, że wózki wielofunkcyjne dla trojaczków dostosowane są do rozwoju każdego dziecka z osobna.

Idealny wózek dla trojaczków – na co zwrócić uwagę?

Wybierając konkretny wózek dla trójki pociech, pod uwagę wziąć należy kilka elementów. Po pierwsze, uwagę zwrócić należy na koła. Lekkie koła piankowe najlepiej sprawdzą się w mieście. Koła cięższe i większe lepiej sprawdzą się w parkach i lasach. Po drugie, istotny jest rodzaj amortyzatorów. Odpowiedzialne są za łagodzenie wstrząsów i koniecznie wyposażone w nie powinny być tylne koła. Po trzecie, system składania wózka. Powinien być ławy i szybki, a po złożeniu wózek powinien zajmować jak najmniej miejsca. I po czwarte, waga wózka. Ta dostosowana powinna być to możliwości osoby, która najczęściej będzie wózek przenosić i zabierać pociechy na spacer. Dlatego dobrze jest takiego zakupu dokonywać w sprawdzonych sklepach, które mają tak szeroki wybór i szczegółowo opisaną specyfikację. Warto zatem zobaczyć wózki dla trojaczków na BabyOnTour.pl.