Zabawki dla dziewczynek – jakie wybrać?

Ośmioletnie dziecko już od dłuższego czasu przechodzi etap związany z ukształtowaniem i rozwojem swojego pola zainteresowań. Rozpoczynając ścieżkę edukacyjną, poszerza swoje horyzonty i najczęściej właśnie wtedy ujawnia talenty, którymi dysponuje i które warto szlifować przy pomocy właściwych zajęć, ale i dobierając odpowiednie do wieku i pasji dziecka, zabawki. Ośmioletnia dziewczynka to jednak wciąż jeszcze dziecko, które poza edukacją wolny czas spędza na typowych dla tego okresu zabawach klockami, czy lalkami. Podpowiemy jakie zabawki dla dziewczynek wybrać i czym się kierować przy zakupie.

Lalka Barbie z oryginalnymi akcesoriami sprawdzonym sposobem na trafiony prezent

Nie ma chyba wielbicielki całej serii lalek Barbie, która nie chciałaby być w posiadaniu dodatków w postaci domku, czy akcesoriów. Dlaczego dziewczynki tak kochają zabawę lalkami? Jest to dla nich idealny sposób na rozwijanie wyobraźni, która wykreuje świat dla lalki, ubogacenia i rozwoju słownictwa, bo Barbie zawsze mówi ustami swojej właścicielki. Zabawa lalkami to także świetny sposób na zawiązywanie nowych znajomości, interakcje społeczne z rówieśniczkami, ale i na wspomaganie motoryki malej poprzez ubieranie malutkich ciuszków swojej lalce, a przede wszystkim nauka aspektów związanych z samodzielnością i codziennym życiem. Jeśli zatem zastanawiasz się, jakie są zabawki dla dziewczynek w wieku 8 lat, postaw na doposażenie ich domku dla lalek. Kupując zmywarkę Barbie z dźwiękiem lub piekarnik Barbie pozwolisz dziecku na cenne doświadczenie naśladownictwa prac dorosłych i uczucie odpowiedzialności. Dziecko poprzez styczność z miniaturowymi odpowiednikami sprzętów domowych kształtuje swoje podejście do porządku i powierzonych mu obowiązków. Grający piekarnik Barbie być może zachęci ośmiolatkę do prób gotowania na prawdziwym sprzęcie. Starannie wykonane akcesoria związane z domkiem dla lalek są dostępne na stronie zabawanastodwa.pl

A może klocki? Dlaczego warto podarować zestaw Baby Blocks ośmioletniej dziewczynce?

Szukając pomysłu na prezent i zastanawiając się jakie zabawki są dobrym wyborem dla dziewczynek, nie sposób pominąć klocków. Podobnie jak lalki rozwijają wyobraźnię i kreatywność dziecka, ale inną metodą. Zabawa klockami, polegająca na tworzeniu z nich przemyślanych i wielkich budowli, wymaga zaangażowania, skoncentrowania uwagi, pełnego skupienia, ale i wykazania się umiejętnościami związanymi z planowaniem, przyczynami i skutkami-dokładając bowiem kolejne piętra klocków, dziecko analizuje swoją pracę pod kątem zabezpieczeń, tak by nie dopuścić do jej zawalenia się. Układanie z klocków to świetna metoda na rozwój kreatywności dziecka-wymyślanie projektu, dobieranie odpowiednich kolorów klocków, a także ich wielkości zajmuje nierzadko kilka godzin. Taka aktywność ma także znaczący wpływ na zdolności manualne, zręczność dziecka czy percepcję. Różne komplety klocków także odnajdziemy na stronie zabawanastodwa.pl. 

Jakimi kryteriami kierować się kupując zabawki dla dziewczynek?

By zabawka dla ośmioletniej dziewczynki sprawiła jej radość i frajdę, staraj się dopasować prezent do wieku dziecka. Unikajmy gadżetów typowych dla wieku niemowlęcego, stawiając na przemyślane i praktyczne wybory, które posłużą obdarowanej na dłużej. Każda zabawka posiada oznaczenie informujące o przedziale wiekowym, od którego może być świadomie używana. Przed zakupami starajmy się także dowiedzieć, jakie są zainteresowania dziecka, które ma dostać upominek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ośmiolatce kupić samochód ciężarowy, czy lawetę z wywrotką. To, czym obowiązkowo powinniśmy się sugerować to bezpieczeństwo dziecka przy zabawie. Stawiajmy na sprawdzonych sprzedawców i polecane sklepy internetowe. Zwracajmy uwagę, czy zabawka ma atesty bezpieczeństwa, oraz czy jej konstrukcja jest solidna i trwała. Dobrze, kiedy wybrany przedmiot jest zapakowany w estetyczny karton, który nada się do tego, by wręczyć go na prezent.