Porady dotyczące wyboru pierwszego zegarka dla dziecka

Flik flak jest marką produkującą szwajcarskie czasomierze dziecięce. W zależności od modelu przeznaczone są dla trzech grup wiekowych. Story Time mają służyć najmłodszym, czyli dzieciom od 3 roku życia. Są bardzo wytrzymałe i mają duże cyfry rozmieszczone na tarczy. Zegarek dla dziecka od 5 roku życia powinno się wybierać spośród modeli pochodzących z serii Flik Flak Friends & Heroes. Ułatwią naukę prawidłowego odczytywania godziny. Natomiast Power Time stworzono z myślą o młodzieży w wieku szkolnym. Jednak należy pamiętać, że nie tylko wiek wpływa na wybór zegarka. Poniżej przedstawimy kilka istotnych kwestii, na które warto jeszcze zwrócić uwagę.

Pierwszy zegarek dla dziecka z czytelną tarczą

Dobrze kupić dziecku czasomierz, zanim jeszcze będzie potrafiło się nim posługiwać. Takie działanie może zachęcić je do rozpoczęcia samodzielnej nauki. Aby zegarek był pożyteczny dla malucha, powinien posiadać czytelną tarczę. Dobrze, jeśli wskazówki kontrastują z tłem. Ponadto, tarcza powinna być wyposażona w cyfry arabskie oznaczające poszczególne godziny i minuty. Zegarki Flik Flak mają minimalistyczne tarcze. Wszelkie ozdoby znajdują się zazwyczaj na paskach.

Warto postawić na wygodę użytkowania i jakość

Jaki pierwszy zegarek dla dziecka sprawdzi się dobrze? Najlepiej wybrać taki, który jest lekki i nie obciąża nadgarstka. Produkty od Flik Flak posiadają kopertę z tworzywa sztucznego. Jest znacznie lżejsza od tych wykonanych ze stali szlachetnej. Zegarek dziecięcy na bransolecie również nie będzie dobrym pomysłem. Zamiast tego lepiej wybrać kopertę na pasku zapinanym na standardową klamrę. Kilka stopni regulacji pozwoli dopasować materiał do nadgarstka. Paski materiałowe i silikonowe dobrze się sprawdzą. Można je łatwo wyczyścić. Podczas wyboru czasomierza nie sposób nie zwrócić uwagi na jakość jego wykonania. Odporny na uszkodzenia mechaniczne zegarek będzie wyglądał jak nowy nawet po dłuższym czasie użytkowania. Taki sprzęt powinien być też wodoodporny. Każdy oferowany przez firmę Flik Flak zegarek ma klasę wodoszczelności 30M – znajdziesz je na stronie https://sell-watch.pl/zegarki-Flik-Flak. Zatem można go ze sobą zabrać na wakacje nad wodą. Marka tworzy urządzenia z niezwykle odpornym, hesalitowym szkłem niepodatnym na pękanie i zarysowania. Zegarki posiadają niezwodne mechanizmy kwarcowe oraz roczne gwarancje.

Ciekawe propozycje zegarków dla dziecka

Nauka odczytywania godzin i minut przez zabawę jest możliwa. Aby zachęcić do tego dziecko, warto podarować mu atrakcyjny wizualnie czasomierz. Marka Flik Flak wyprodukowała wiele różnorodnych modeli zegarków dziecięcych w kilkunastu kolorach. Wszystko po to, aby każdy młody człowiek mógł znaleźć swój idealny czasomierz. Większości zegarków towarzyszy jakiś konkretny motyw graficzny.

Dla małych miłośników przyrody warto wybrać produkty ozdobione modnym od kilku sezonów stylem urban jungle. Do gustu przypaść im mogą również wszystkie zegarki Flik Flak z motywem zwierzęcym. Takim jest chociażby Flik Flak Goes Wild PANDAMAZING FBNP173.

Małej księżniczce nic nie sprawi takiej radości jak zegarek w kolorystyce różowej. Flik Flak Story Time PINK AB34 FBNP133 skradnie serca dziewczynek dzięki kryształkom umieszczonym na tarczy pomiędzy poszczególnymi godzinami.

Jaki zegarek dla dziecka wybrać? Dobrym pomysłem będzie kupno czasomierza nawiązującego do jego zainteresowań. Jeśli motoryzacja jest jego hobby, to można zdecydować się na model Flik Flak Power Time 3 2 1 GO ! FPSP044. Na materiałowym pasku umieszczono czarne wyścigówki. Kolejnym popularnym hobby wśród chłopców są gry zespołowe. Zegarek Flik Flak Story Time BALLTIME FBNP138 z pewnością spełni ich oczekiwania.

Zegarek z podobizną superbohatera może okazać się wymarzonym prezentem dla fanów bajek i filmów z gatunku science fiction. Proponowany przez markę Flik Flak zegarek o nazwie Power Time SPIDER-MAN IN ACTION FLSP012 przedstawia jedną z popularnych postaci.

Przeżycie kosmicznej przygody będzie jeszcze łatwiejsze dzięki urządzeniu do odmierzania czasu w planety i rakiety. Ten zegarek znaleźć można z kolei pod nazwą Story Time SUPER HOPPER FBNP166.