5 tanich programów graficznych

photoshop

Grafika komputerowa stała się nie tylko rozrywką i hobby, ale również dobrym sposobem na dodatkowy zarobek. Obecnie z przeróżnych popularnych i tych mniej znanych programów korzystają fotografowie, influencerzy, a nawet fizyczni użytkownicy niezwiązani z żadną profesją. Grafika komputerowa daje duże możliwości budowania swojej firmy czy marki osobistej. Warto posiąść umiejętności obróbki czy tworzenia grafik wektorowych. 

Swoją przygodę z grafiką komputerową zacznij od przejrzenia internetu pod frazą tanie programy graficzne do obróbki zdjęć czy grafiki wektorowej. Na rynku obecnie programów graficznych jest naprawdę wiele. Zazwyczaj trzeba poświęcić wiele czasu, aby znaleźć ten jedyny, wyjątkowy program, który nie zniechęci do pracy, a wręcz przeciwnie sprawi, że będziesz miał ochotę do dalszej nauki. Jaki tani program graficzny warto wybrać na początek? Poniżej 5 ciekawych propozycji. 

Affinity Photo 

Edycja zdjęć jeszcze nie była tak prosta. Te płynne oprogramowanie do obróbki zdjęć daje wiele możliwości, nawet jeśli Twoje umiejętności dopiero się rozwijają. Program pozwala na poprawianie oraz ulepszanie obrazu za pomocą krzywych, balansu bieli, HSL i kilkunastu innych regulacji. Zaawansowana korekta oraz redukcja szumów nigdy nie była tak łatwa. Korzystając z Affinity Photo pracować możesz na wielu warstwach, co jest bardzo pomocne przy nauce obróbki zdjęć. Dodatkowo dla bardziej wymagających program umożliwia modyfikacje obrazu poprzez push, punch oraz freeze.  

Affinity Designer 

Stworzony z wyjątkową precyzją program umożliwi Ci projektowanie grafiki wektorowej. Zbudowany został tak, aby ułatwić użytkowanie wszystkich funkcji, narzędzi i paneli. Korzystając z Affinity Designer posiadasz pełną kontrolę nad krzywymi i kolorami, które potrafią przyciągnąć uwagę każdej grupy odbiorców. Program pozwoli Ci na zabawę geometrią oraz powiększanie o nawet milion procent nie psując jakości grafiki. 

PhotoMirage

Jeśli oczekujesz wyjątkowego nasycenia pełnią barw to jest właśnie program dla Ciebie. Twórz przyciągające uwagę animacje zdjęć oraz wyjątkową grafikę. Niezwykle łatwe w obsłudze pozwala na sprawne poznanie każdej możliwości, którą oferuje. To Ty decydujesz która część zdjęcia powinna się ruszać, a która pozostać statyczna. PhotoMirage idealnie sprawdzi się przy obróbce zdjęć na social media. Jeśli posiadasz duszę artysty i sztuka nie jest Ci obca, to właśnie ten program powinien znaleźć się na pulpicie Twojego komputera. 

Xara Photo & graphic Designer 

Jeden program i dwie niesamowite możliwości; wydobywanie ze zdjęć wszystkiego, co najlepsze oraz tworzenie własnych rysunków lub ilustracji z grafiki wektorowej. Stworzony z sercem dla fotografów, ilustratorów i pasjonatów malarstwa – oczywiście tego cyfrowego. Nie musisz martwić się o swoje umiejętności. Ten tani program graficzny posiada wszystko, czego potrzebujesz i został stworzony tak, aby użytkownik miał łatwość uczenia się korzystania z niego. Xara daje Ci możliwość usunięcia niepożądanych błędów na obrazie, zwiększania oraz zmniejszania stworzonej grafiki bez utraty jakości. Szybka optymalizacja obrazu, czy szczegółowe retuszowanie zdjęcia. Jak skorzystasz z Sara Photo & graphic Designer zależy już tylko od Ciebie. 

Luminar Al 

To zupełna nowość na rynku graficznym. Pierwszy edytor zdjęć, który jest w pełni obsługiwany przez sztuczną inteligencję.  Jeśli zależy Ci na pomocy z edycją oraz otrzymywaniu sugestii podczas korzystania z narzędzi, to ten tani program graficzny jest właśnie dla Ciebie. Niezwykła harmonia kolorów, możliwość klonowania i stemplowania, głębia 3D to wszystko czeka na Ciebie w Luminar Al. Dodatkowo program pozwala na niestandardową modyfikację zdjęć poprzez dodanie mgiełki lub mżawki. Możesz z niezwykłą łatwością zmienić kolor oczu osobie znajdującej się na fotografii, czy dodać trochę bliku, aby podkreślić oczy i stworzyć intrygujące spojrzenie. Baw się na dowolny sposób przerabiając i dodając niesamowite efekty.