Co załatwia pośrednik nieruchomości?

nieruchomości

Posiadasz nieruchomość, którą chcesz sprzedać, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Szukasz wymarzonego domu lub mieszkania, ale masz dość przeglądania wciąż tych samych ofert? A może zwyczajnie brakuje Ci czasu, aby się tym zająć? Jeśli tak, to dobrym rozwiązaniem może okazać się podjęcie współpracy z pośrednikiem. Dlaczego warto zaufać specjalistom od nieruchomości? Co załatwi pośrednik?

Współpraca z pośrednikiem? To się opłaca

Pośrednicy są po to, aby pomóc nam sprzedać nieruchomość za cenę, która nas satysfakcjonuje lub znaleźć nieruchomość zgodną z naszymi preferencjami. Można więc powiedzieć, że z usług takiej osoby powinien skorzystać każdy. Co zagwarantuje Ci współpraca z pośrednikiem? Przede wszystkim biura nieruchomości posługują się najnowocześniejszymi narzędziami, które ułatwiają sprzedaż nieruchomości. Standardem stała się współpraca z profesjonalnymi fotografami wnętrz, dzięki którym oferta będzie się dobrze prezentować. Obecnie zdjęcia stanowią jeden z ważniejszych elementów ogłoszenia, które przyciągają potencjalnych nabywców. Pośrednicy mają duże możliwości w kwestii promowania ofert. Ogłoszenia pojawiają się na wszystkich portalach nieruchomościowych, są na bieżąco podbijane, ale coraz częściej jako narzędzie sprzedażowe biura nieruchomości używają mediów społecznościowych, wystawiając ogłoszenia na swoich stronach na Instagramie czy Facebooku, a także lokalnych grup. Jeśli więc agencja pośrednictwa nieruchomości Wrocław wystawi ogłoszenie na grupie miasta lub konkretnej dzielnicy, czy nawet osiedla, jest duża szansa, że oferta trafi do większego grona odbiorców.

Co jeszcze załatwia pośrednik?

Przede wszystkim, już po zrobieniu zdjęć i wystawieniu ogłoszenia na portale, pośrednik jest odpowiedzialny za profesjonalne przeprowadzanie spotkań. Właściciel decyduje, czy chce być obecny na spotkaniach, czy woli powierzyć klucze do mieszkania agentowi. Ta druga opcja jest szczególnie wygodna dla tych osób, które nie mają czasu na prezentację nieruchomości, lub mieszkają w innym miejscu. Jakie zadania ma pośrednik, gdy znajdzie się osoba zainteresowana kupnem? Jest kilka rzeczy, o których musi pamiętać. Przede wszystkim musi przygotować umowę – rezerwacyjną, przedwstępną czy końcową, z którą odpowiednio wcześniej strony będą mogły się zapoznać. Jeszcze przed sprzedażą pośrednik sprawdza dokładnie stan prawny nieruchomości. Już na etapie sprzedaży pośrednik musi skompletować wszystkie niezbędne do sfinalizowania transakcji dokumenty. Jeśli właściciel da pośrednikowi pełnomocnictwo, to agent sam może uzyskać dokumenty np. z urzędów, dzięki czemu klient oszczędza czas. Pośrednicy z reguły umawiają również termin podpisania umowy u notariusza i towarzyszą stronom również w momencie przekazania lokalu.

Jeśli szukasz dobrej agencji, która świadczy usługi z zakresu pośrednictwa nieruchomości – Wrocław jest miastem, w którym masz mieszkanie, to zdecydowanie warto zdecydować się na współpracę. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas i zapewni bezpieczeństwo na każdym etapie transakcji.