Jak pozbyć się pająków z domu?

pająk

Uskarżasz się na inwazję pająków w swoim mieszkaniu? A może coraz częściej zaczynasz je dostrzegać w zakamarkach łazienki lub kuchni, mimo że regularnie dbasz o czystość? Niestety, te niesympatyczne pajęczaki same się z domu nie wyniosą – by ich się pozbyć, należy zastosować kilka radykalnych kroków. Sprawdź, jak raz na zawsze pozbyć się pająków z domu!

Pająki – szybki sposób na usunięcie ich z domu

Choć mogłoby się wydawać, że pająki, które sieją zgorszenie i grozę wśród domowników są insektami, tak naprawdę okazuje się, że są dość pożytecznymi owadami. Potrafią bowiem skutecznie pozbyć się z mieszkania innych irytujących robaków, jak muchy czy komary, które przenoszą mnóstwo chorób (w przeciwieństwie do nich samych). Jeśli jednak nie przemawia do Ciebie ten argument i nie wyobrażasz sobie dzielić mieszkania z tymi nieproszonymi lokatorami, wypróbuj szybkie i skuteczne sposoby, które odstraszą pająki raz na zawsze.

Jak efektywnie pozbyć się pająków z mieszkania – proste sposoby

By szybko i skutecznie uwolnić się od denerwującego Cię problemu, jakim jest inwazja pająków w Twoim mieszkaniu, nie musisz wcale zatrudniać sztabu profesjonalistów, który zajmie się dezynfekcją Twojego domu. Należy pamiętać bowiem, że pająki nie są szkodnikami, jak np. prusaki czy karaluchy, dlatego nie powinno się ich zabijać tylko zapobiegać ich przedostawaniu się do domu lub skutecznie odstraszać np. specjalnym nieprzyjemnym dla nich zapachem. Ponadto, wiele chemicznych, mocnych detergentów, których używają osoby specjalizujące się w dezynfekcji, nie tylko zabija pająki, które lubią wracać w poznane już miejsce, ale i niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka. Gdy tylko problem jest niewielki, warto na sam początek pozbyć się pająków nieinwazyjnymi sposobami, które nie wyrządzają krzywdy żadnej żyjącej istocie.

Metody zaprezentowane poniżej, które nie są wcale skomplikowane w użyciu (co więcej, niektóre z odstraszaczy na pewno masz w domu!), powinny raz na zawsze uwolnić Cię od stresującego widoku chodzących pajęczaków.

1. Załóż siatkę na muchy

Jak już wcześniej zdążyłeś przeczytać, pająki uwielbiają żywić się małymi, latającymi insektami. W związku z tym można najczęściej spotkać je tam, gdzie przebywają muszki – pod oknami, parapetami czy obszarami wokół lamp. By nie dopuścić do pojawiania się pająków, warto zamontować specjalną siatkę na okno, która utrudni przejście do Twojego mieszkania zarówno tym fruwającym owadom, jak i samym pająkom.

2. Zaopatrz się w zapachowe olejki

Skutecznym sposobem na pozbycie się pająków z Twojego mieszkania będzie rozstawienie wokół niego specjalnych, zapachowych świec lub aromatyzowanie go odpowiednimi olejkami. Najlepiej, by preparaty były esencją mięty pieprzowej, eukaliptusa, kamfory i drzewa herbacianego – te zapachy bowiem, prócz pięknego, świeżego aromatu posiadają odstraszające owady właściwości. By działanie olejków przyniosło należyty sens, należy je uprzednio wymieszać z wodą i umieścić do specjalnego spryskiwacza. Następnie spryskać nim miejsca, w których pająki pojawiają się najczęściej, jak rogi i kąty ścian, wilgotne okolice w łazience i kuchni, czy ciemniejsze zakamarki.

3. Skuteczny preparat – Vigonez na pająki

Kolejnym, niezawodnym środkiem pomocnym w unieszkodliwianiu pająków z mieszkania jest użycie sprayu na pająki i pajęczyny dostępnego na vigonez na pająki. Preparat ten jest jednak radykalną opcją dla tych, którzy uskarżają się na inwazję pajęczaków, bowiem raz na zawsze unieszkodliwia on zarówno pajęczaki, jak i ich larwy. To spray biobójczy, dlatego daje najwyższą skuteczność działania i gwarantuje, że nieestetyczne owady już nigdy więcej nie powrócą do Twojego domu.

4. Twój przyjaciel kot

Trudno nazwać kota sposobem na pająki, ale nie da się zaprzeczyć informacji, że to właśnie koty radzą sobie doskonale z wieloma szkodnikami grasującymi po Twoim domu. Zwierzęta te mają zaprogramowany instynkt łowczy, wobec tego automatycznie „działają” one odstraszająco nie tylko na szczury i myszy, ale i właśnie na latające owady czy spacerujące pajęczaki.